MC-RP

Budowa serwera...


#1 2011-05-24 11:01:51

matheuss

centuriones primus pilus

Zarejestrowany: 2011-05-18
Posty: 232
Punktów :   

RolePlay

RolePlay- czyli o odgrywaniu ról, i zasadach z tym związanych słów kilka.
Minecraft jako gra daje możliwość zabawy w trybie RP, niemniej jednak potrzeba do tego minimum znajomości zasad panujących na danym serwerze, oraz wyobraźni. sama gra daje dużo możliwości, mniej niż "papierowe erpegi" ale również wymaga zaangażowania, wyczucia (i wczucia się w panujący klimat) a także wyobraźni. Więc jeżeli nie lubisz RP nie masz wyobraźni lub nie podoba ci się zaoferowany przez nas "klimat" nie pchaj się z buciorami w naszą piaskownicę. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie formy pozytywnej krytyki i nie mam zamiaru obrażać się jeżeli ktoś oficjalnie, prosto w monitor wykrzyczy mi co się mu nie podoba, pamiętając jednak o kulturze osobistej, i podaniu logicznych sensownych argumentów. Jestem w stanie przychylić się do prośby, żądania lub błagania, które będzie poparte mocnymi argumentami.
Dobrze, więc jaki "klimat" chcemy stworzyć? tak "MY" ponieważ sam go nie stworzę ani nikomu nie narzucę, chociaż chciałbym aby istniała komenda /rp klimat create na szczęście/ nieszczęście nie istnieje więc to i na Was wszystkich i na każdym z osobna spoczywa to (nie tak) ciężkie brzemię, tworzenia klimatu gry. Chciałbym aby rozgrywka toczyła się w klimacie, opartym na następujących kanonach:
- starożytność i średniowiecze- jako główny kanon architektoniczny, kulturowy i społecznościowy.
- fantastyka- jako dopełnienie architektoniczne i kulturowe,
- RP - czyli odgrywanie postaci.

Jak ja to widzę? budujemy, kopiemy i "żyjemy" jak społeczeństwo w czasach starożytności i średniowiecza (do wyboru) każde miasto czy osada będzie miało swój specyficzny klimat, i tak np. powstające właśnie miasto Rome będzie utrzymywało (mam nadzieję) klimat Rzymu, z akweduktami, areną i wszystkim co z Rzymem związane, natomiast Ruiny, to już stworzone z myślą o stylu "fantasy" "miasto" pełne lochów i  wampirów przepełnione magią. Jeżeli masz w planach stworzyć własne miasto upewnij się iż będzie ono we właściwy sposób opisane, wraz z historią i zasadami, które "wpasują" się w klimat i pozwolą uczynić serwer wyjątkowym.

Na czym więc będzie polegać RP? To proste, przygotuj opis swojej postaci, nie musi być długi i skomplikowany, ważne aby był solidny i logiczny. A następnie postaraj się grać tak, aby Twoje czyny pasowały do opisu zamieszczonego na forum. do tego celu przygotowaliśmy np plugin HeroBounty, który daje wam możliwość odegrania profesji Łowcy Głów, lub wcielenia się w rolę wampira, (więcej w dziale pluginy), oczywiście nie jest wymagane aby każdy miał jakaś wyjątkową postać, która będzie niezwykła w każdym calu, równie ważna jest tutaj, społeczność górników, farmerów, inżynierów handlarzy, itp, staramy się stworzyć realistycznie działający świat pełen wzajemnych zależności. W czasie gry staraj się także aby Twoje słownictwo pasowało do opisu twojej postaci, oraz klimatu gry.

jak zacząć grać? Po pierwsze zapoznaj się ze wszystkimi informacjami zamieszczonymi na forum a następnie jak już wspomniałem przygotuj opis postaci w którą się wcielisz, pamiętając, aby Twój opis miał (w miarę możliwości) odzwierciedlenie w wyglądzie- skinie postaci. Zamieść opis w dziale white List/ moja postać po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku (czyli zaakceptowaniu danej postaci) lub korekty w przypadku stwierdzenia przez admn. błędów. Opis zostanie przeniesiony do dzialu Mieszkańcy a twój nick zostanie dodany do WL, a Ty będziesz mógł zacząć zabawę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plcatering wesele Poznań akwarium dla początkujących wodomierze wrocław cena